Dzieła Rafała Olbińskiego w Ochorowiczówce!

W najbliższą sobotę, 19 stycznia o godz. 17:00 w naszym Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy prac Rafała Olbińskiego – znakomitego ilustratora i malarz, autora wielu niezwykłych prac, znanych na całym świecie. Wernisaż zapoczątkuje wystawę pt. „Zalety dwuznaczności”, którą będzie można podziwiać do 22 lutego.

Rafał Olbiński jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Po szkole średniej podjął naukę na Politechnice Warszawskiej, którą ukończył uzyskując dyplom na Wydziale Architektury. Po studiach zajął się grafiką, współpracując z czasopismem „Jazz Forum”, w którym pełnił funkcję redaktora graficznego. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował do Nowego Jorku. W 1985 podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts. Prace
Artysta zdobył ogromne uznanie na całym świecie a jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach takich czasopism jak Newsweek, Time, Business Week czy New York Times. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji, Niemczech oraz w Polsce.