Magiczne rzeźby Grzegorza Michałka w Ochorowiczówce

W najbliższą sobotę 13 kwietnia o godzinie 17 w Muzeum Magicznego Realizmu odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb Grzegorza Michałka- wybitnego i nietuzinkowego artysty, którego prace można podziwiać w kraju i za granicą. Rzeźbiarz nie ogranicza się bowiem tylko do muzeów, a jego twórczość znaleźć można również w parkach i ogrodach w różnych zakątkach Europy.

Grzegorz Michałek dzieciństwo oraz okres dojrzewania spędził w Koniakowie, gdzie nasiąknął kulturą ludową i duchową Karpat. Jest to widoczne w jego sztuce zarówno użytkowej, jak i klasycznej. Ukończył LO im. A. Mickiewicza, a później Etnologię na UŚ. W tym okresie sporo podróżował m. in. do Gruzji, Indii i Nepalu. Sztuki patynowania drewna i innych technik malarskich związanych z drewnem uczył się od Odda-Eirika Helmersena. Obecnie mieszka w Wiśle, gdzie prowadzi Pracownie Rzeźby JanosikArt, oraz „Ogród Sztuk”, w której powstają plenerowe rzeźby przestrzenne w kamieniu i drewnie, rzeźbione balustrady i sztuka autorska.

Sobotni wernisaż zapoczątkuje wystawę „Retrospektywy”, będącej podsumowaniem 20 lat twórczości artysty, a jego rzeźby będzie można podziwiać do 30 kwietnia.