Widoki zapisane – wernisaż wystawy

Jakub Gniadzik związany jest z Warszawą. Urodził się w 1968 roku w Pruszkowie. Pasja rysowania towarzyszyła mu od dzieckai wpłynęła na wybór szkoły średniej. W 1988 ukończył kieleckie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Szermentowskiego w klasie Rzeźby. Jego pierwszym nauczycielem malarstwa był Roman Harajda.
Kolejne kroki w zdobywaniu wiedzy artystycznej związane były z Wydziałem Architektury na Politechnice Warszawskiej w pracowni Ludomira Słupeczańskiego oraz w Schola Posnaniensis u prof. Wojciecha Sadleya i prof. Ireneusza Domagały.

Zawodowo jest Technologiem reklamowym. Pracuje w firmie Arteo Design, gdzie zajmuje się projektowaniem, opracowaniem technicznym projektu, kosztorysowaniem, przygotowaniem grafik użytkowych do produkcji. Prowadzi techniczne kampanie reklamowe dla kluczowych klientów. Wolne chwile poświęca swojej pasji – malarstwu. Jego ulubionymi technikami są: suchy pastel i akwarela.

6 lipca br. w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Jakub Gniadzika. Jego rysunki w Wiśle będzie można podziwiać do końca lipca 2019 roku.