Wystawa malarstwa Małgorzaty Lazarek „Kolory emocji”

„Jedną z najcenniejszych wartości sztuki jest jej moc przenoszenia odbiorcy w mentalny inny wymiar. Wielopłaszczyznowość prac Małgorzaty Lazarek objawia się nie tylko w samej formie przenikających się warstw rysunku i malarstwa, ale również w bogatej treści pozbawionej ustanowionych symboli, co umożliwia każdemu z nas interpretację opartą na indywidualnym doświadczeniu” (Jolanta Szczepańska-Andrzejewska – ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej w Szczecinie).

Małgorzata Lazarek jest absolwentką krakowskiej ASP, Wydziału Grafiki w Katowicach (1987). Uhonorowana medalem Akademii za całokształt pracy twórczej.

Uprawia malarstwo, rysunek (również satyryczny), ilustracje.

Rysowała dla gazet i czasopism („Twój Styl”, „Gość Niedzielny”, „Super Express”, „Newsweek”, „Gazeta Wyborcza”).

Laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Dwunastokrotna laureatka Międzynarodowej Wystawy Rysunku Satyrycznego „Satyrykon” w Legnicy. Za ilustracje do wierszy Zbigniewa Herberta otrzymała drugą nagrodę, a jej obraz olejny był „Obrazem Roku 2008”, rok później inny zdobył wyróżnienie w konkursie ZPAP o Katowice. W roku 2013 otrzymała Grand Prix Satyrykonu i  nagrodę  – „Piękniejsza Polska” – była jedyną wyróżnioną kobietą.

Wernisaż otwierający wystawę „Kolory emocji” odbędzie się 13 maja 2023 roku (w sobotę) o godz. 18.00 (wstęp bezpłatny). Prace artystki będzie można oglądać do końca maja.

Serdecznie zapraszamy.