Wystawa malarstwa 𝐆𝐫𝐳𝐞𝐠𝐨𝐫𝐳𝐚 𝐊𝐚𝐥𝐢𝐧𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐩𝐭. „𝐏𝐞𝐣𝐳𝐚ż”

W swojej twórczości przywiązuje ogromną wagę do podróży, którym towarzyszy pragnienie odkrywania nieznanego. Oprócz tego czerpie inspiracje z natury, która jest nierozerwalnie związana z człowiekiem, a wszystkie wrażenia i emocje z nimi związane stara się przelewać na swoje płótna. W sobotę 11 listopada w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” odbył się wernisaż wystawy polskiego artysty Grzegorza Kalinowskiego „Pejzaż”, którą będzie można podziwiać aż do początku grudnia 2023 roku.

Grzegorz Kalinowski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Od 1989 roku jest pracownikiem dydaktycznym tejże uczelni, a od 1998 roku prowadzi Pracownię Technologii Malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa na łódzkim ASP. Od lat związany z łódzkim środowiskiem artystycznym – był organizatorem i kuratorem Międzynarodowego Biennale Obrazu „Quadro – Art” w Łodzi. Kalinowski przez dwa lata pełnił funkcję opiekuna artystycznego w Piano Cafe and Gallery w Łodzi, a w latach 2006-2011 był prezesem Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2012 roku został uhonorowany Odznaczeniem Zasłużony Kulturze Polskiej – przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.

Szczególne miejsce w malarstwie Grzegorza Kalinowskiego od zawsze zajmował pejzaż – artysta od wielu lat eksperymentuje w nim z łączeniem różnych technik oraz dążeniem do poszukiwania wartości uniwersalnych. Wielokrotnie organizował i współorganizował plenery malarskie zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Danii, Francji i na Słowacji, a jego prace można podziwiać na wystawach indywidualnych oraz ponad stu kilkudziesięciu zbiorowych.

Wystawę „Pejzaż” autorstwa Grzegorza Kalinowskiego będzie można podziwiać w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” do 1 grudnia 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy!